Výstava v Bratislave vás ponorí do sveta ilúzií: Fascinujúca hra so zrkadlami

11. 05. 2017

BRATISLAVA - Nosný prvok tejto výnimočnej výstavy sú zrkadlá. Inšpirácia prišla od známych umelcov a je možné si ju zblízka pozrieť v galérii Multium. Ilúzia nekonečna je fascinujúca a neopakovateľná. Vytvorených šesť rôznych priestorov dožičí šesť rôznych zážitkov.

Nekonečno, aj tak sa dá nazvať hra so zrkadlami, ktorá láka návštevníkov svojou originalitou. Neskutočné, čo človek dokáže vytvoriť s bežným materiálom. Už dve zrkadlá postavené oproti sebe na protiľahlých stenách vytvárajú ilúziu nekonečna. Čo sa ale stane, ak sa pridá ďalšie? Dojem nekonečna sa rozšíri. 

Caminus

Passus

Pri návšteve Galérie Multium, ktorá sa nachádza na Zámockej ulici 26 v Bratislave, môžu návštevníci vidieť šesť rôznych skladieb zrkadiel, šesť rôznych efektov, či šesť rôznych ilúzií. Pri diele Caminus a Passus boli postavené dve zrkadlá oproti sebe. Pri Tabulariu a Spiramente boli postavené dve a dve zrkadlá oproti sebe, a pri Universe boli dve a dve a dve zrkadlá oproti sebe. Myšlienka nekonečna nie je zachytená iba v jedinom diele a to v Sphaere. Tu je možné vidieť kaleidoskopický efekt. 

Tabularium

Spiramentum

Inšpirácia prišla od známych umelcov, no nápady ako také čerpal umelec z okolitého sveta. Vytvoril niečo úžasné, neopakovateľné a zapamätateľné. Cieľom návštevy by mala byť schopnosť nechať sa unášať ilúziou nekonečna.

Universum

Sphaera

Krása zachytená na videu 

TEXT: de
Foto: Ján Zemiar, Video: Ján Zemiar

Súvisiace články

Najčítanejšie

Viac z najčítanejších

Domáce

Viac z domova

Zahraničné

Viac zo zahraničia

Prominenti

Viac o prominentoch

Zaujímavosti

Viac zaujímavostí

Dobré správy

Viac z dobrých správ