VIDEO Letecká spoločnosť odhalila tajné signály posádky: Niektoré sú poriadne divné

20. 05. 2017

LONDÝN - Ak si objednáte na palube lietadiel spoločnosti Easyjet kurací wrap, je dosť možné, že letuška predvedie zvláštny tanec. Je to vraj jeden zo signálov, ktorý používajú zamestnanci aeroliniek na palubách počas letov, aby sa dorozumeli s kolegami a uľahčili si navzájom prácu.

Otec vymyslel geniálny trik na FOTO, ako utíšiť deti v lietadle

Po tom, čo televízny moderátor Jamie East prichytil zamestnancov Easyjetu pri skutočne bizarnom signáli počas letu, zverejnila letecká spoločnosť kódy, ktoré používa personál pri komunikácii počas podávania jedla, ale aj pri iných príležitostiach, aby dostali zákazníci čo najrýchlejšie to, čo potrebujú.

Kurací wrap sa napríklad znázorňuje ako bizarný tanec napodobňujúci zamávanie krídelkami. Bageta so slaninou znamená priloženie si prstu k nosu a jeho podvihnutie, čím sa vytvorí podoba prasacieho rypáka. Rajčinová polievka sa pýta zložením rúk do tvaru T, pravdepodobne od anglického slova "tomato", čiže rajčina.

Aj keď to na prvý pohľad vyzerá, že Easyjet vytvorilo video so signálmi za reklamným účelom, spoločnosť podľa portálu metro.co.uk prisahá, že sú naozaj skutočné a že posádka má možnosť sama vymýšľať nové kódy.

TEXT: sz
Foto: Easyjet, Twitter/JamieEast
Video: YouTube/Easyjet, Twitter/JamieEast

Súvisiace články

Najčítanejšie

Viac z najčítanejších

Domáce

Viac z domova

Zahraničné

Viac zo zahraničia

Prominenti

Viac o prominentoch

Zaujímavosti

Viac zaujímavostí

Dobré správy

Viac z dobrých správ