V šarišskej osade sa vraj stalo čosi zázračné: Na vydesenú školáčku sa pozerali Ježišove oči

19. 05. 2017

ČIRČ - Zo šarišskej obce Čirč sa stáva nové pútnické miesto na mape Slovenska. Dôvodom je Kristovo zjavenie, ktoré vraj videla 16-ročná školáčka z osady. Na tráme jednej z chatrčí sa jej mali ukázať svietiace Ježišove oči.

Kto príde k miestu údajného zjavenia cez deň, nemôže si nevšimnúť výjav na dreve, ktorý pripomína ľudské oči. Školáčka z východoslovenskej obce tvrdí, že sa v noci na dreve objavilo jasné svetlo, a potom si na ňom všimla oči. Ako zaznelo v reportáži TV Markíza, podľa obyvateľov Čirča oči na dreve predtým neboli.

Milióny veriacich môžu prísť o ilúzie: Pápež otvorene o zjaveniach v Medžugorí

Senzácia sa rýchlo rozšírila za hranice obce a do Čirča už začali prichádzať prví pútnici, napríklad zo Šarišského Jastrabia. Kto odteraz prejde okolo chatrče, nezabudne sa prežehnať. Na dome visia obrázky svätých a pod nimi horia zapálené sviečky.

Či by mohlo ísť skutočne o zázrak, k tomu sa miestny kňaz nevyjadril. Čirčania si však myslia, že je to znamenie, len si nie sú celkom istí, či od Boha alebo diabla. Teraz čakajú, či sa nadprirodzená sila neohlási znova.

Pred necelým rokom sa mala zjaviť tvár Ježiša na sporáku v jednom z domov v tatranskej osade Batizovce. Aj vtedy miestni hovorili o zázraku a z domu sa stalo lokálne pútnické miesto. 

TEXT: zh
Foto: reprofoto TV Markíza

Súvisiace články

Najčítanejšie

Viac z najčítanejších

Domáce

Viac z domova

Zahraničné

Viac zo zahraničia

Prominenti

Viac o prominentoch

Zaujímavosti

Viac zaujímavostí

Dobré správy

Viac z dobrých správ